Ինդոնեզիան կչեղարկի զբոսաշրջիկների համար կարանտինային բոլոր պահանջները։ Այս մասին հայտարարել է երկրի զբոսաշրջության եւ էկոնոմիկայի նախարար Սանդիագա Ունոն, հաղորդում է AP-ը։
Նրա խոսքով՝ օտարերկրյա զբոսաշրջիկներից նախկինի պես կպահանջվի ներկայացնել բացասական ՊՇՌ թեստ նախքան երկիր մուտք գործելը։
Կառավարությունը հուսով է, որ ճամփորդական սահմանափակումների թուլացումն այս տարի կավելացնի օտարերկրյա զբոսաշրջիկների թիվը՝ հասնելով ավելի քան 3 միլիոնի։
Այս ամիս Ինդոնեզիան նաեւ չեղարկել է որպես ներքին թռիչքների պահանջ COVID-19-ի բացասական թեստի ներկայացումը։
Ինդոնեզիայում երկուշաբթի գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 4699 եւ մահվան 154 նոր դեպք։ Դեպքերի թիվը նվազել է ավելի քան 90 տոկոսով՝ փետրվարի կեսերին գագաթնակետին հասնելուց հետո։

Индонезия отменит все карантинные требования для иностранных гостей, въезжающих в страну, заявил министр туризма и экономики Сандиага Уно, передает AP.
По его словам,  иностранные туристы по-прежнему должны  предъявить отрицательный тест ПЦР перед въездом в страну.
Правительство надеется, что ослабление ограничений на поездки увеличит количество иностранных туристов в этом году до более чем 3 миллионов человек.
В этом месяце Индонезия также отменила отрицательный результат теста на COVID-19 в качестве требования для внутренних рейсов.
Индонезия сообщила в понедельник о 4699 новых случаях заражения коронавирусом и 154 случаях смерти за последние 24 часа. Число случаев заболевания упало более чем на 90% по сравнению с пиковым значением в середине февраля.