Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 14-ին այցելել է ԱՀ պաշտպանության նախարարություն և հանդիպել ՊԲ բարձրագույն հրամանատարական կազմի հետ, NEWS.am-ին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից:
Երկրի ղեկավարը նախ լսել է ՊԲ հրամանատար Կամո Վարդանյանի զեկույցը շփման գծի օպերատիվ-մարտավարական իրավիճակի վերաբերյալ, ապա մանրամասն անդրադարձել Հանրապետությունում առկա ռազմաքաղաքական իրավիճակի վերջին զարգացումներին:
Խոսելով անվտանգային խնդիրների մասին՝ նախագահ Հարությունյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ պաշտպանական բոլոր ծրագրերը պետք է համադրված լինեն Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի գործառույթների հետ՝ ավելացնելով, որ գերխնդիրը շարունակում է մնալ Արցախի ժողովրդի խաղաղ և ինքնիշխան կյանքի ապահովումը:
Հանդիպման ընթացքում տեղի են ունեցել մտքերի փոխանակում, Նախագահը պատասխանել է ներկաներին հուզող հարցերին:

President of the Republic of Artsakh Araik Harutyunyan met with the top command staff of the Defense Army.
During the meeting, Harutyunyan listened to the report of the commander of the Defense Army Kamo Vardanyan about the operative-tactical situation on the line of contact, then was detailed on the recent developments in the military-political situation in the republic.
Speaking about security issues, Harutyunyan noted that all defense programs must be combined with the functions of the Russian peacekeeping forces deployed in Artsakh, adding that the main task remains to ensure a peaceful, sovereign life for the people of Artsakh.
During the meeting, there was an exchange of opinions, and the president answered the questions of those present.