Մայիսի 4-ին աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թբիլիսիում հանդիպել է Վրաստանի Ներքին գործերի նախարար, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վախթանգ Գոմելաուրի հետ:
ԱԽ գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման սկզբում կողմերը բարձր են գնահատել երկկողմ դարավոր բարեկամությունը և ընդգծել այդ հարաբերությունների հետագա խորացման անհրաժեշտությունը՝ մասնավորապես կարևորելով  երկու երկրների Անվտանգության խորհուրդների միջև ոլորտային համագործակցության ընդլայնումը:
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և այդ մարտահրավերները  հաղթահարելու Հայաստանի դիրքորոշումը: Ա. Գրիգորյանն իր զրուցակցին է նաև ներկայացրել անվտանգության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների պլանը՝ ինչի համատեքստում վրացական կողմը կիսվել է իր համապատասխան փորձով: Կողմերը քննարկել են անվտանգության ոլորտին առընչվող բազում հարցեր:
Վրաստանի Ներքին գործերի նախարար, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վախթանգ Գոմելաուրին Արմեն Գրիգորյանին է ներկայացրել Վրաստանի Ազգային անվտանգության ճարտարապետությունը և Ազգային անվտանգության խորհրդի մանդատը։

Находящийся с рабочим визитом в Грузии секретарь СБ Армен Григорян 4 мая встретился в Тбилиси с министром внутренних дел Грузии, секретарем Совета национальной безопасности Вахтангом Гомелаури.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в офисе СБ, в начале встречи стороны высоко оценили вековую двустороннюю дружбу двух народов и подчеркнули необходимость дальнейшего углубления этих отношений, в частности, подчеркнув важность расширения сотрудничества между советами безопасности двух стран.
Секретарь СБ Армен Григорян представил ситуацию с безопасностью вокруг Армении и Нагорного Карабаха и позицию Армении по преодолению этих вызовов. А. Григорян также представил своему собеседнику план реформ в сфере безопасности, в контексте чего грузинская сторона поделилась соответствующим опытом. Стороны обсудили множество вопросов, связанных с безопасностью.
Министр внутренних дел Грузии, секретарь Совета национальной безопасности Вахтанг Гомелаури представил Армену Григоряну архитектуру национальной безопасности Грузии и мандат Совета национальной безопасности.