Գերմանիան նախատեսում է լրացուցիչ 430 միլիոն եվրո տրամադրել՝ որպես օգնություն աշխարհում քաղցի դեմ պայքարին, ասել են զարգացման նախարարությունում։
Մոտ 238 միլիոն եվրո կհատկացվի կայուն գյուղատնտեսության եւ կրթության զարգացման աջակցությանը, եւս 192 միլիոն եվրո կտրամադրվի «Աշխարհն առանց քաղցի» եւ «Համաշխարհային պարենային ծրագիր» նախաձեռնություններին, նշվել է նախարարության հաղորդագրությունում։
Պատերազմն Ուկրաինայում հանգեցրել է ցորենի, ձեթի, վառելիքի եւ պարարտանյութերի համաշխարհային գների կտրուկ աճի, ՄԱԿ-ի գործակալությունները նախազգուշացնում են, որ գների բարձրացումը կխորացնի պարենային ճգնաժամն Աֆրիկայում։

Германия планирует предоставить дополнительно 430 миллионов евро  в качестве помощи для борьбы с голодом в мире, заявило министерство развития.
Около 238 миллионов евро пойдут на поддержку развития устойчивого сельского хозяйства и образования, а еще около 192 миллионов евро выделено на инициативу «Мир без голода» и Всемирную продовольственную программу, говорится в сообщении министерства.
Война в Украине привела к резкому росту мировых цен на зерно, растительное масло, топливо и удобрения,  агентства ООН предупреждают, что повышение цен усугубит продовольственный кризис в Африке.