Վաղը առավոտյան ժամը 8:00-ից սկսելու ենք անհնազանդության ակցիաները: Այս մասին այսօր`մայիսի 15-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում ընդդիմության երթից հետո հայտարարեց «Դիմադրություն» շարժման համակարգող, ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Առավոտյան ժամը 8:00-ից սկսում ենք տարբեր տեսակի ակցիաներ, տեղի են ունենալու ավտոերթեր, հաշվի առնելով եղանակային պայմանները հանրահավաք տեղի չի ունենալու: Իսկ երեքշաբթի օրը ես համարում եմ շատ կարեւոր օր, այդ օրը առավոտյան ժամը 8:00-ին ամբողջ մայրաքաղաքում պետք է տեղի ունենան անհնազանդության ակցիաներ, մենք պետք է ձեւավորենք 80-100 խմբեր, որոնք պետք է դուրս գան փողոց, որպեսզի ամբողջ քաղաքը կասեցնենք»,-ասաց նա:

Завтра с 08:00 мы начнем акции неповиновения. Об этом сегодня, 15 мая, после шествия Движения сопротивления заявил координатор Движения, вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян.
«С 08:00 утра начинаем различные акции, пройдут автомобильные шествия, принимая во внимание погодные условия, митинга не будет. А вторник я считаю очень важным днем. В этот день, в 08:00 утра в столице должны пройти акции неповиновения, мы должны набрать группы из 80-100 человек, которые должны выйти на улицы, чтобы остановить весь город», - сказал он.