Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Նամակում ասված է.
«Հարգելի Կասիմ-Ժոմարտ Քեմելի,
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ պետական և քաղաքական գործունեության մեջ Ձեր հարուստ փորձը կշարունակի ծառայել Ղազախստանի կյանքում կարևոր փոփոխությունների իրականացման ու միջազգային ասպարեզում երկրի հեղինակության ամրապնդման շահերին։
Վստահ եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը ուղղված կլինեն հայ-ղազախական համագործակցության ողջ շրջանակին նոր լիցք հաղորդելուն, այդ թվում՝ եվրասիական ինտեգրացիոն մեխանիզմների և բազմակողմ կառույցների շրջանակներում։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву по случаю дня рождения. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе правительства РА.
«Уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич,
примите мои искренние поздравления и тёплые пожелания по случаю Вашего дня рождения.
Убеждён, что Ваш богатый опыт государственной и политической деятельности будут и впредь служить интересам реализации важных преобразований в жизни Казахстана и упрочению авторитета страны на международной арене.
Уверен, что наши с Вами совместные усилия будут ориентированы на придание нового импульса всему комплексу армяно-казахстанского сотрудничества, в том числе и в рамках евразийских интеграционных механизмов и многосторонних структур.
Желаю Вам, уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич, крепкого здоровья, счастья и успехов на Вашем ответственном посту».