«Դիմադրություն» շարժումը շարունակում է խաղաղ անհնազանդության ակցիաները Երևանում, իսկ ոստիկանությունը շարունակում է  բերման ենթարկել քաղաքացիներին։
Քիչ առաջ բերման ենթարկվեցին «Հայրենիք» կուսակցության անդամները, որոնց թվում էր նաև Արթուր Վանեցյանի որդին՝ Արտյոմ Վանեցյանը։
«Ժողովու՛րդ, լաոն զարթնել ա», - բերման ենթարկվելիս վանկարկում էր Վանեցյանի որդին։
Այսօր, ավելի վաղ, կրկին բերման էին ենթրակել  Արթուր Վանեցյանի թիմակիցներին, սակայն ճանապարհին քաղաքացիները փակել էին ոստիկանական ավտոբուսի դիմացը, ինչից հետո վարորդը բացեց ավտոբուսի դուռն ու բերման ենթարկվածները դուրս եկան ոստիկանական մեքենայից։

Движение сопротивления 18 мая продолжает мирные акции неповиновения в Ереване, а полицейские подвергают граждан приводу.
Только что подвергли приводу членов партии «Родина», в числе которых и сын руководителя парламентской фракции блока «Честь имею», главы партии «Родина» Артура Ванецяна Артем Ванецян.
«Народ, Лао проснулся!», - скандировал при приводе Ванецян-младший.
Отметим, что друзья Артура Ванецяна по команде ранее были подвергнуты приводу, однако по дороге граждане перекрыли путь полицейскому автобусу, после чего водитель открыл двери, и оппозиционеры вышли из машины.