Ուշադրություն. Վարչախումբը ձերբակալել է հերոս Մխիթար Գալեյանի հորը` Գարիկ Գալեյանին, մտադիր է ձերբակալել նաև հորեղբորը. և սա Արարատնյուզ ի հերթական ուղղորդող հոդվածից հետո։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, ում կրտսեր որդին՝ Աբգար Նազարյանը զոհվեց արցախյան 44-օրյա պատերազմում:
Նա, նաեւ նշել է. «Ռեժիմը խրխռո՞ւմ է։ Չեմ կարծում։ Ռեժիմ այլևս չկա։ Ու մնում է հասկանալ, այս այլանդակությունը նիկոլն է ղեկավարում, թե խաչատուր սուքիասյանը, իր Արարատնյուզով ուղղորդող հոդվածներ հրապարակելով։
Հայեր, հայաստանցիներ, օտարերկրյա դեսպանություններ, հկներ, կուսակցություններ, հասկանո՞ւմ, գիտակցո՞ւմ եք ի չ է եղել. ձերբակալել են հերոսի հորը։ Ավելին, Գարիկը և Աստղը երեխայի են սպասում։ Դուք հիմա պատկերացնո՞ւմ եք Աստղի վիճակը։

Внимание! Режим задержал отца героя Мхитара Галеяна Гарика Галеяна, намерен задержать и дядю. И это после очередной подстрекательской публикации «Араратнюза». Об этом на своей странице в Facebook написал депутат парламентской фракции «Армения» Гегам Назарян, чей младший сын Абгар Назарян погиб в 44-дневной Арцахской войне.
«Режим в агонии? Не думаю. Режима больше нет. Остается понять, кто руководит этим безобразием – никол или хачатур сукиасян, публикуя подстрекательские статьи в своем «Араратнюз».
Армяне, жители Армении, зарубежные посольства, неправительственные организации, партии – вы понимаете, осознаете что произошло?! Задержали отца героя. Более того, Гарик и Астх ждут ребенка. Вы понимаете состояние Астх?