Դելիմիտացիայի ու դեմարկացիայի հարցերով հանձնաժողովի հանդիպումը չի կայանում տեխնիկական խնդիրների պատճառով: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 19-ին, կառավարության նիստից հետո կայացած ճեպազրույցում նշեց ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«Մենք հույս ունենք, որ մոտ ապագայում գոյություն ունեցող տեխնիկական հարցերին լուծում կտրվի ու աշխատանքային խումբը կհանդիպի», - նշեց նա:
ԱԽ քարտուղարի խոսքով՝ տեխնիկական հարցերը վերաբերում են այն ընդհանուր օրակարգին, որը ձևավորվել է անցած տարի նոյեմբերին Սոչիում ու Բրյուսելում:
«Ակնկալում ենք, որ սահմանազատման ու սահմանագծման գործընթացը պետք է լինի այդ տրամաբանության շրջանակներում ու ակնկալում ենք, որ այդ հայտարարությունների տրամաբանության շրջանակներում լուծում կգտնվի», - հայտարարեց ԱԽ քարտուղարը:

Заседание комиссии по демаркации и делимитации откладывается по техническим проблемам.Об этом на брифинге после заседания правительства 19 мая заявил секретарь Совбеза Армен Григорян.
«Мы надеемся, что в скором времени будут решены технические вопросы и рабочая группа встретится», - отметил он.
По словам секретаря Совбеза, технические вопросы касаются общей повестки дня, которая была сформирована в ноябре прошлого года в Сочи и Брюсселе.
«Мы ожидаем, что процесс демаркации и делимитации границы должен быть в рамках этой логики» и ожидаем, что в рамках логики этих заявлений будет найдено решение», - заявил секретарь Совбеза.