Շատ-շատերն այսօր ՔՊ-ում գերության մեջ են: Tert.am-ի «Կիզակետում» հաղորդաշարի ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը:
«Երբ ես ասում էի, որ 15-20 օդիոզ դեմքեր կան, ես նաև նկատի ունեի, որ նույն այս իշխանության մեջ հայ մարդիկ կան, իրենք էլ անցյալ ունեն, իրենք էլ ժառանգներ ունեն, իրենք էլ ընտանիք ունեն, իրենք էլ են հասկանում սրա կործանարար ընթացքը և մի օր արթնանալու են, չէ՞: Այո՛, սխալվել են նրանք, այո՛, այսօր նրանք չեն համարձակվում»:
Ճշտող հարցին՝ ՔՊ-ում մարդկա՞նց եք տեսնում, ովքեր կարող են անցնել ձեր կողմը, պատգամավորը պատասխանեց. «Մեր կողմը չէ, ժողովրդի կողմը, ինչի՞ մեր կողմը: Ի վերջո, օրենքի առաջ պատասխան են տալու իմ թվարկած օդիոզ դեմքերը, այդ անհայրենիք մարդիկ: Բայց այնտեղ էլ հայ մարդիկ կան, իհարկե կան, և շրջանակը շատ ավելի լայն է: Ես վստահ եմ, որ մեր հասարակության զգալի մասն արդեն իսկ մերժել է այս իշխանությանը և կան մի քանի խնդիրներ ավելի կրեատիվ մոտեցումներով, ավելի ակտիվացնելով մեր հասարակությանը՝ տարբեր շրջանակների՝ հոգևոր, մշակութային, բիզնես շրջանակների, նաև ռազմական, և այն իրական արժանավորների իշխանությունը մենք ունենալու ենք»:

Многие в партии «Гражданский договор» сегодня находятся в плену. Об этом заявил в интервью программе «Кизакетум» Tert.am депутат от блока «Армения» Агван Варданян.
«Когда я говорил, что есть 15-20 одиозных лиц, я имел в виду, что и среди представителей этой власти армяне, у них тоже есть прошлое, у них тоже есть наследники, у них тоже есть семьи, они тоже понимают этот разрушительный процесс, и в один прекрасный день они проснутся, не так ли? Да, они ошиблись, да, они не смеют ничего сделать», - заявил Варданян.
На уточняющий вопрос, вы видите среди членов «ГД» людей, которые могут перейти на вашу сторону, депутат ответил: «Не на нашу сторону, а на сторону народа, почему это на нашу? В конце концов, перечисленные мною одиозные лица, лица без Родины, ответят перед законом. Но и там есть армяне, конечно есть, и круг намного шире. Уверен, что немалая часть нашего общества уже отвергла эту власть, и имеется несколько вопросов с более креативными подходами, чтобы активизировать наше общество, и у нас будет реальная власть достойных».