Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մայիսի 18-ին այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպանատուն և գրառում կատարել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Խալիֆա Բին Զայեդ Ալ Նահյանի մահվան կապակցությամբ բացված սգո մատյանում:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, մասնավորապես, գրել է. «Բարձր գնահատելով Խալիֆա Բին Զայեդ Ալ Նահյանի մեծ ներդրումն իր երկրի բարգավաճման և հզորացման գործում՝ կարևորում ենք նաև նրա արժեքավոր ավանդը հայ-էմիրաթական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման մեջ:
Այս դժվարին պահին կիսում ենք Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ժողովրդի վիշտը և հայտնում մեր անկեղծ զորակցությունը»:
Այցի ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանը զրույց է ունեցել նաև ԱՄԷ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալհամ Ալսալամիի հետ:

Президент Армении Ваагн Хачатурян 18 мая посетил посольство ОАЭ в Армении и сделал запись в Книге соболезнований, открытой по случаю смерти президента Объединенных Арабских Эмиратов, шейха Халифы бин Зайда Аль Нахайяна. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе президента республики.
Хачатурян, в частности, написал:
«Высоко оценивая большой вклад шейха Халифы бин Зайда Аль Нахайяна в процветание и укрепление своей страны, мы также подчеркиваем его ценный вклад в укрепление армяно-эмиратских дружественных отношений.
В это трудное время мы разделяем горе народа ОАЭ и выражаем наши искренние соболезнования».
В ходе визита Хачатурян также побеседовал с временным поверенным в делах посольства ОАЭ в РА Альхамом Алсалами.