Վաղը առավոտյան 8:00-ից տեղի են ունենալու անհնազանդության  ակցիաներ, ավտոերթեր: Այս մասին իր ֆեյսուբքյան լայվում ասել է «Դիմադրություն» շարժման համակարգող, ԱԺ փոխխոսնակ  Իշխան Սաղաթելյանը:
«Մեկ անգամ եւս կոչ եմ անում մեր հայրենակիցներին միանալ, առավոտվանից քաղաքի տարբեր հատվածներում տեղի են ունեալու ավտոերթեր, միացեք: Մեկ անգամ հիշեցնեմ մեր քաղաքացիներին, որ վաղը իրենց երթեւեկությունը կազմակերպպել 15 կմ/ժ, դրանով եւս մեկ անգամ  իրենց բողոքի ձայնը բարձրացնելով»,-ասաց նա:
Իշխան Սաղաթելյանը նաեւ հայտնեց, որ  վաղը հանրահավաքի մասին դեռ հստակ ինֆորմացիա չկա, օրվա ընթացքում կհայտնեն:

Завтра с 08:00 пройдут акции неповиновения, автопробеги. Об этом в прямом эфире в Facebook заявил координатор Движения сопротивления, вице-спикер парламента Ишхан Сагателян.
«Вновь призываю наших соотечественников присоединиться. С утра в разных частях города пройдут автопробеги, присоединяйтесь. Еще раз напомню нашим гражданам, чтобы завтра передвигаться со скорость 15 км/ч, тем самым еще раз озвучив свой протест», - сказал он.
Ишхан Сагателян также сообщил, что о митинге на завтра пока нет точной информации и его проинформируют в течение дня.