Անկարան շուտով նոր ռազմական օպերացիա կսկսի իր հարավային սահմանների երկայնքով՝ 30 կիլոմետրանոց «անվտանգության գոտի» ստեղծելու համար՝ այդ շրջաններից «ահաբեկչական սպառնալիքների» դեմ պայքարելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը։
«Այդ օպերացիայի հիմնական թիրախը լինելու են այն տարածքները, որոնք մեր երկրի վրա հարձակումների կենտրոններն են»,- ասել է Էրդողանը` չմանրամասնելով:
Նա նշել է, որ օպերացիան կսկսվի այն ժամանակ, երբ զինվորականները, հետախուզությունն ու անվտանգության ուժերը ավարտեն նախապատրաստական ​​աշխատանքները։

Анкара вскоре начнет новые военные операции вдоль своих южных границ, чтобы создать 30-километровую «зону безопасности» для борьбы с «террористическими угрозами» из этих регионов. Об этом заявил президент Турции Реджеп Эрдоган.
«Основной целью этих операций будут районы, которые являются центрами атак на нашу страну», — сказал Эрдоган, не вдаваясь в подробности.
По его словам, операции начнутся, как только военные, разведка и силы безопасности завершат подготовку. Он сообщил, что решение по этому поводу будет принято на заседании Совбеза на этой неделе.