Ժողովուրդ ջան, հալալ է ձեզ, ձեր կամքին ու վճռականությանը, այսօր ևս մեկ անգամ փաստեցինք՝ երբ միասին ենք, պինդ ենք, երբ մեր առջև խնդիր ենք դնում, այդ խնդիրը լուծելի է: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 24-ին, հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը Ֆրանսիայի հրապարակում, ուր վերադարձել էին «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները ՀՀ արտգործնախարարության շենքն առավել քան 4 ժամ շրջափակման մեջ պահելուց հետո։
«Մի բան հստակ է՝ այն պետական կառույցները, որոնք չեն սպասարկում Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի շահերը, դրանց գործունեությունը պետք է արգելափակել, խոչընդոտել և դրանով ցույց տալ ժողովրդի կամքը և հասնել ամբողջական երկիշխանության»,-ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա վերահաստատեց, որ այսօր երեկոյան ժամը 19։00 Սասունցի Դավթի արձանի մոտ կսկսվի հանրահավաքը, որից հետո անհանզանդության երթով կշարժվեն Ֆրանսիայի հրապարակ։
Նշենք, որ «Դիմադրության» շարժման մասնակիցներն այսօր՝ մայիսի 24-ի վաղ առավոտյան հավաքվել են Ֆրանսիայի հրապաևակում, որտեղից երթ է սկսվել Երեւանի փողոցներով: Ցուցարարները հասել են ԱԳՆ շենքի մոտ եւ ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանի կոչով շրջափակել շենքի բոլոր մուտքերը:

Молодцы, народ, приветствую вашу волю и решимость. Сегодня мы еще раз констатировали: когда мы вместе, когда мы стойкие, когда мы ставим перед собой задачу, то ее решаем. Об этом заявил на Площади Франции в Ереване, куда вернулись представители Движения сопротивления после 4-часового блокирования здания МИД Армении, 24 мая вице-спикер парламента от оппозиции Ишхан Сагателян.
«Одно очевидно – деятельность государственных структур, которые не обслуживают интересы Республики Армения и армянского народа, необходимо блокировать, препятствовать, тем самым проявляя волю народа, чтобы добиться полного двоевластия», - отметил Сагателян.
Он еще раз напомнил о том, что сегодня в 19:00 у памятника Давиду Сасунскому перед столичным железнодорожным вокзалом состоится митинг, после которого его участники шествием отправятся к Площади Франции.