Ֆրանսիան ողջունում է մայիսի 22-ին Բրյուսելում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հանդիպման արդյունքները։ Այս մասին ասվում է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի տարածած հայտարարության մեջ։
«Այս հանդիպումը, որը նախաձեռնել էր Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը, հանգեցրեց նրան, որ երկու կողմերը պայմանավորվեցին անցկացնել երկկողմ սահմանային հանձնաժողովի նիստ։
Ֆրանսիան հաստատում է իր աջակցությունը ԵՄ հովանու ներքո Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ երկխոսությանը եւ կնպաստի այդ երկխոսությանը որպես Եվրոպական միության խորհրդի նախագահ եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ»,-ասվում է հայտարարության մեջ։

Франция приветствует итоги состоявшейся 22 мая в Брюсселе встречи между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Об этом говорится в заявлении МИД Франции.
«Эта встреча, проведенная по инициативе президента Европейского совета Шарля Мишеля, привела к тому, что обе стороны договорились о проведении заседания двусторонней пограничной комиссии.
Франция подтверждает свою поддержку диалогу между Арменией и Азербайджаном под эгидой ЕС и будет способствовать этому диалогу в национальном качестве в качестве председателя Совета Европейского Союза и сопредседателя Минской группы ОБСЕ», - отмечается в заявлении.