Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի Միության նորընտիր վարչապետ Էնթոնի Ալբանիզին: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ավստրալիայի վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Բարձր եմ գնահատում հայ-ավստրալիական հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումը։ Մեր երկրների միջև առկա քաղաքական բարձր մակարդակի երկխոսությունը երկկողմ համագործակցության նոր հեռանկարների վստահություն է ներշնչում։
Պատրաստակամ եմ Ձերդ գերազանցության հետ աշխատելու՝ Հայաստանի և Ավստրալիայի միջև համագործակցության ընդլայնման և խորացման նպատակով։
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ օրակարգը կհամալրենք փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերով:
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդին` բարօրություն:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание новоизбранному премьер-министру Австралийского Союза Энтони Альбанезе.
Сердечно поздравляю Вас с вступлением в должность премьер-министра Австралии.
Высоко оцениваю развитие и укрепление армяно-австралийских отношений. Текущий политический диалог на высоком уровне между нашими странами вселяет уверенность в новых перспективах двустороннего сотрудничества.
Готов работать с Вашим Превосходительством над расширением и углублением сотрудничества между Арменией и Австралией.
Убежден, что совместными усилиями мы пополним двустороннюю повестку дня представляющими взаимный интерес программами.
Желаю Вашему Превосходительству крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Австралии - благополучия.