2022 թվականի ապրիլին միջին աշխատավարձը 2021 թվականի ապրիլի համեմատ աճել է 21 000 դրամով (45 դոլար - խմբ.), իսկ 2018 թվականի ապրիլի համեմատ՝ 60 000 դրամով։ Այս մասին մայիսի 26-ին կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հավելեց, որ հունվար-ապրիլին շինարարության ոլորտում աճը կազմել է 9 տոկոս, առեւտրի ոլորտում` 7,8 տոկոս, ծառայությունների ոլորտում` 23,5 տոկոս, էլեկտրաէներգիայի արտադրության ոլորտում՝ 14,1 տոկոս, արտահանման ոլորտում՝ 25,2 տոկոս:
«Տնտեսական աճն առաջին երեք ամիսներին կազմել է 8,6 տոկոս։ Մենք նպատակ ենք դրել մինչեւ տարեվերջ 7 տոկոս աճ ապահովել»,- հավելեց Փաշինյանը։

The average salary in April 2022 increased by 21,000 drams compared to April 2021 ($45 - ed.), and compared to April 2018, by 60,000 drams, Armenian Prime Minister said at a government meeting on Thursday.
He added that in January-April, growth in the construction sector amounted to 9%, in trade - 7.8%, services - 23.5%, electricity production - 14.1%, exports - 25.2%.
“Economic growth in the first three months was 8.6%. We have set a goal to ensure growth of 7% by the end of the year,” Pashinyan added.