Ջո Բայդենը շրջանցել է 907-րդ բանաձևը. ԱՄՆ-ն կշարունակի ռազմական օգնություն տրամադրել Ադրբեջանին: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է միջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը:
Նա նաեւ նշել է. ««Freedom Support Act» օրենքի 907-րդ բանաձևն արգելում է ԱՄՆ կառավարությանը Ադրբեջանին օգնություն տրամադրել: Դա հնարավոր է միայն անել այն դեպքում, երբ նախագահը շրջանցում է այդ օրենքը, դրա մասին տեղյակ է պահում Կոնգրեսին և կարող է ռազմական օգնություն տրամադրել Ադրբեջանին: Այդպես էլ վարվում են ԱՄՆ բոլոր նախագահները, յուրաքանչյուր տարի՝ սկսած 2002թ.:
2020թ. պատերազմից հետո ռեալ հնարավորություն կար այս գործընթացի դեմն առնելու համար: Թեկնածու Բայդենը ժամանակին նախագահ Թրամփին կոչ էր անում դադարեղնել օգնությունը Ադրբեջանին և այլևս չշրջանցել 907-րդ բանաձևը: Այս հնարավարության պատուհանից մեր համայնքն ու լոբբիստներն ամեն ինչ արեցին օգտվելու համար: Այս առումով նրանք Հայաստանի իշխանություններից որևէ աջակցություն չեն ստանում: Նրանք Վաշինգտոնում միայնակ են պայքարում թուրք-ադրբեջանական լոբբինգի, դեսպանությունների և նավթադոլարների դեմ:

Президент США Джо Байден обошел резолюцию 907. США продолжат оказывать военную помощь Азербайджану. Об этом на своей странице в Facebook написал эксперт международник Сурен Саркисян.
По его словам, резолюция 907 Закона «Freedom Support Act» запрещает правительству США оказывать Азербайджану помощь. Это можно сделать только в том случае, когда президент обходит данный закон.
«Он должен проинформировать об этом Конгресс, после чего сможет оказать Азербайджану военную помощь. Так и поступали все президенты США, каждый год, начиная с 2002 года.
После войны 2020 года появилась реальная возможность противостоять данному процессу. Кандидат Байден однажды призвал президента Трампа приостановить помощь Азербайджану и впредь не обходить резолюцию 907. Наша община и лоббисты сделали все возможное, чтобы воспользоваться этим окном возможностей. В этом плане они не получили никакой поддержки со стороны властей Армении. В Вашингтоне они в одиночку борются против турецко-азербайджанского лобби, посольств и нефтедолларов.