Պաղեստինցի դեռահաը Հորդանան գետի արեւմտյան ափին սպանվել է իսրայելցի զինվորների կողմից այն բանից հետո, երբ վերջիններս կրակ են բացել մի խումբ պաղեստինցիների վրա, որոնք քարեր են նետել անցնող մեքենաների վրա, հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով իսրայելական բանակին։
Պաղեստինի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնել է, որ մահացածը 16 տարեկան է եւ նրա սպանությունը «մահապատիժ» է անվանել։
Իսրայելական բանակը հայտարարել է, որ մի քանի պաղեստինցիներ վտանգի են ենթարկել Ռամալլա քաղաքի մոտակայքում գտնվող գլխավոր ճանապարհի երկայնքով անցնող խաղաղ բնակիչներին՝ քարեր նետելով նրանց վրա, եւ հրաժարվել են ենթարկվել կանգ առնելու հրամաններին:
«Դեպքի վայրում գտնվող զինվորները կասկածյալներին կանգնեցրել են ստանդարտ օպերատիվ ընթացակարգերի համաձայն՝ մաարտական կրակը որպես վերջին միջոց կիրառելով»,- հավելել են բանակում:

A Palestinian teenager was killed by Israeli soldiers in the West Bank after they opened fire on a group of Palestinians throwing rocks at passing drivers, the Israeli army said on Saturday, Reuters reported.
The Palestinian Foreign Ministry said the dead boy was 16, and described his killing as an "execution."
The Israeli army said a number of Palestinians had endangered civilians driving on a main road near the city of Ramallah by hurling rocks at them, and had refused to comply with instructions to stop.
"Soldiers at the scene operated to stop the suspects in accordance with standard operating procedures, using live fire as a last resort," it added.