Թուրքիայի անվտանգության աշխատակիցները բռնել են Հունաստանի մի քաղաքացու, որը մեղադրվում է Հունաստանի ազգային հետախուզական կազմակերպության օգտին լրտեսության համար, հայտնում է TRT Word հեռուստաալիքը։
Մուհամեդ Ամար Ամպարան, ով իբր տեղեկություններ է հավաքել թուրք զինվորականների մասին եւ փոխանցել հունական հետախուզությանը, ձերբակալվել է Թուրքիայի ազգային հետախուզական կազմակերպության կողմից իրականացված գործողության արդյունքում։
Հեռուստաալիքի տվյլաներով`Ամպարան, Թուրքիա կատարած այցերի ընթացքում, ներկայացել է որպես գործարար եւ առեւտրի քողի ներքո լրտեսությամբ զբաղվել: Նա տեղեկություններ է հավաքել սահմանին գտնվող թուրքական ուժերի մասին եւ երկրում ապրող սիրիացի փախստականների վերաբերյալ հետազոտություններ իրականացրել:
Ամպարան մեղադրվում է`քարոզիչ Ֆեթուլլահ Գյուլենի հետ կապ ունեցող գործարանների վերաբերյալ հետազոտությունների իրականացնելու համար:

Turkish security officials have captured a Greek citizen accused of spying for the Greek National Intelligence Organization, TRT Word reported Saturday.
Mohamed Amar Ampara, who allegedly collected information about the Turkish military and passed it on to Greek intelligence, was captured in an operation conducted by Turkey's National Intelligence Organization.
According to TRT, Ampara posed as a businessman during his trips to Turkey, where he engaged in activities under the guise of trade.
The suspect allegedly collected information about the Turkish armed forces on the border and also conducted research on Syrians living in Turkey.
Ampar is also accused of conducting research on businessmen affiliated with the preacher Fethullah Gulen, who "settled in Greece on behalf of Greek intelligence," Ahval reported.