Ռազմավիրական ճանապարհի Վերին Լարսի հատվածը ռուսական սահմանի ուղղությամբ փակ է բոլոր տեսակի փոխադրամիջոցների համար։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Վերին Լարս» բազմակողմ մաքսային անցակետի աշխատակիցը։
«Ճանապարհը փակ է, դրա վերականգնման ժամկետների մասին տեղեկություն առայժմ չկա»,- նշել է գործակալության զրուցակիցը։
Այսպիսով, ներկա պահին ռուս-վրացական ճանապարհով, որտեղ գործում է միակ՝ «Վերին Լարս» անցակետը, անհնար է անցումն ինչպես մարդատար, այնպես էլ բեռնատար ավտոմեքենաների համար։
Սահմանափակումները մտցվել են Ռազմավիրական ճանապարհի՝ դեպի ռուսական սահման տանող ուղղության տեղամասի վնասվելու պատճառով։
Հիշեցնենք, որ երկու օրվա ընթացքում Վրաստանում, սահմանամերձ անցման շրջանում, հորդառատ անձրեւներ են տեղացել, որոնց հետեւանքով մայրուղու հատվածը, որը դեպի անցակետ տանող միակ ճանապարհն է, վնասվել է լեռներից հոսքի պատճառով։

The Upper Lars section of the strategic motorway in the direction of the Russian border is closed for all types of vehicles, an employee of the Upper Lars customs checkpoint—on the Georgian-Russian border—told Armenian News-NEWS.am about this.
"The road is closed, there is no information about the timeframes of its restoration yet," the interlocutor noted.
Thus, at the moment, no vehicles can travel along the Russian-Georgian motorway where the only checkpoint—the Upper Lars—operates.
The restrictions were imposed due to the damage of a section of the motorway leading to the Russian border.
Heavy rains fell in Georgia and near the aforesaid border crossing for two days. As a result, the aforesaid motorway’s section, which is the only road leading to the checkpoint, was damaged due to the flow from the mountains.