Ռազմավիրական ճանապարհի Վերին Լարսի հատվածը ռուսական սահմանի ուղղությամբ փակ է բոլոր տեսակի փոխադրամիջոցների համար։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Վերին Լարս» բազմակողմ մաքսային անցակետի աշխատակիցը։
«Ճանապարհը փակ է, դրա վերականգնման ժամկետների մասին տեղեկություն առայժմ չկա»,- նշել է գործակալության զրուցակիցը։
Այսպիսով, ներկա պահին ռուս-վրացական ճանապարհով, որտեղ գործում է միակ՝ «Վերին Լարս» անցակետը, անհնար է անցումն ինչպես մարդատար, այնպես էլ բեռնատար ավտոմեքենաների համար։
Սահմանափակումները մտցվել են Ռազմավիրական ճանապարհի՝ դեպի ռուսական սահման տանող ուղղության տեղամասի վնասվելու պատճառով։
Հիշեցնենք, որ երկու օրվա ընթացքում Վրաստանում, սահմանամերձ անցման շրջանում, հորդառատ անձրեւներ են տեղացել, որոնց հետեւանքով մայրուղու հատվածը, որը դեպի անցակետ տանող միակ ճանապարհն է, վնասվել է լեռներից հոսքի պատճառով։

Участок Военно-Грузинской дороги (Верхний Ларс) в направлении российской границы закрыт для всех видов транспортных средств. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении- NEWS.am заявил сотрудник таможенного поста МАПП Верхний Ларс.
«Дорога закрыта, информации о сроках восстановления дороги пока нет», - отметил собеседник агентства.
Таким образом, на данный момент пересечение российско-грузинской дороги, где работает единственный пункт пропуска «Верхний Ларс», невозможно как для легковых, так и для грузовых автомобилей.
Ограничения введены из-за повреждения участка Военно-Грузинской дороги в направлении российской границы.
Напомним, что в течение двух дней в Грузии в районе пограничного перехода шли проливные дожди. В результате потоком с гор разбило участок трассы, которая единственная ведет к пункту пропуска.