Հունիսի 30-ին Հայաստանի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում հրապարակվեցին Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական ​​հանձնաժողովի դատավորների ընտրության գաղտնի քվեարկության արդյունքները։
Դատավորների թափուր պաշտոններում ընտրվել են Սերգեյ Չիչոյանը եւ Կարեն Բիշարյանը։ Առաջինի օգտին միաձայն քվեարկել է 67, երկրորդի օգտին՝ 68 պատգամավոր:
Միաժամանակ, Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատարանի դատավորի վերջին թափուր տեղի համար ձայները բաշխվել են երկու թեկնածուների՝ Ռուբիկ Մխիթարյանի, ով ստացել է 29 ձայն, եւ Արթուր Սարգսյանի միջեւ, ով ստացել է 33 ձայն։
Պատգամավորները եւս մեկ արտահերթ նստաշրջան կանցկացնեն։ Այս պահին պատգամավորները 20 րոպե ընդմիջման են գնացել։

На внеочередном заседании Национального Собрания Армении 30 июня озвучили итоги тайного голосования по избранию судей Судебного состава по расследованию коррупционных преступлений Антикоррупционной палаты Кассационного суда.
На вакантные должности судей избрали Сергея Чичояна и Карена Бишаряна. За первого свои голоса единогласно отдали 67 депутатов, а за второго – 68.
При этом голоса за последнее вакантное место судьи Судебного состава по расследованию коррупционных преступлений Антикоррупционной палаты Кассационного суда разделились между двумя кандидатами – Рубиком Мхитаряном, набравшим 29 голосов, и Артуром Саркисяном, набравшим 33 голоса.
Отметим лишь, что для избрания кандидатам требовалось набрать хотя бы по 64 голоса. То есть 3/5 от общего числа депутатов.
Депутатам предстоит провести еще одно внеочередное заседание. На данный момент депутаты ушли на 20-минутный перерыв.