Բերձորը շրջանցող ճանապարհի թեման հանրային քննարկումների առարկա դառնալուց հետո, կարևոր է հասկանալ, թե բնության մեջ քանի ապուշ գոյություն ունի, ով կհավատա, որ Հայաստանի տարածքում Գորիս-Կապան ճանապարհը հայերի համար փակած ադրբեջանցիները, իրենց վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում, իրենց բյուջեի միջոցներով, թուրքական շինարարական կազմակերպությունների ջանքերով, նոր ճանապարհ են կառուցում հայերի համար։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը:
«Առաջինը
Բերձորը շրջանցող ճանապարհի թեման հանրային քննարկումների առարկա դառնալուց հետո, կարևոր է հասկանալ, թե բնության մեջ քանի ապուշ գոյություն ունի, ով կհավատա, որ Հայաստանի տարածքում Գորիս-Կապան ճանապարհը հայերի համար փակած ադրբեջանցիները, իրենց վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում, իրենց բյուջեի միջոցներով, թուրքական շինարարական կազմակերպությունների ջանքերով, նոր ճանապարհ են կառուցում հայերի համար։
Առաջին նման արարածը բացահայտվել է Ստեփանակերտում, ով, ցավալիորեն, զբաղեցնում էր Արցախի նախագահի աշխատասենյակը։
Որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Հուսամ դրանք այլևս կլինեն ապարդյուն, իսկ Արցախի նախագահի աշխատասենյակում հայտնաբերվածը արցախցիների ջանքերով մեկ օր շուտ կվռնդվի այնտեղից` իբրև Արցախի գլխավոր սպառնալիքներից մեկի չեզոքացում»։

После того, как тема дороги в обход Бердзора стала предметом общественных дискуссий, важно понимать, сколько в природе идиотов, которые поверят, что азербайджанцы, закрывшие для армян дорогу Горис-Капан на территории Армении, на подконтрольной им территории, на средства своего бюджета, турецкие строительные организации своими усилиями строят новую дорогу для армян. Об этом на своей странице в Facebook написал бывший руководитель аппарата КС Эдгар Казарян.
«Первое
После того, как тема дороги в обход Бердзора стала предметом общественных дискуссий, важно понимать, сколько в природе идиотов, которые поверят, что азербайджанцы, закрывшие для армян дорогу Горис-Капан на территории Армении, на подконтрольной им территории, на средства своего бюджета, турецкие строительные организации своими усилиями строят новую дорогу для армян.
Первое подобное существо было обнаружено в Степанакерте, которое, к сожалению,  занимало кабинет президента Арцаха.
Поисковые работы продолжаются.  Надеюсь, они окажутся бесплодными, а то, что было обнаружено в кабинете президента Арцаха, усилиями арцахцев будет как можно скорее изгнано оттуда для нейтрализации одной из главных угроз Арцаха», - написал он.