«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ դատական համակարգում անհանգստացած են Ռուբեն Վարդազարյան-Գագիկ Ջհանգիրյան աղմկահարույց ձայագրության մասով: Ինչպես հայտնի է, հունիսի 20-ին հրապարակվել էր ԲԴԽ արդեն նախկին նախագահների աղմկահարույց ձայնագրությունը, որը բացահայտեց, թե մեր երկրում ինչպես են մեղադրանքները առաջադրվում, եւ գործերը՝ քննվում:
Ձայնագրությունը հրապարակելուց հետո Վարդազարյանը պարզաբանեց, որ իրեն առաջարկվել է ԲԴԽ նախագահի պաշտոնից հրաժարական տալ։ Նրա խոսքով՝ իրեն ժամանակ էր տրված մինչեւ 2021 թվականի մարտի 1-ը։ Վարդազարյանի լիազորությունները պաշտոնապես կասեցվել էին անցած տարվա ապրիլի 15-ին. պատճառը արդարադատությանը խոչընդոտելու հոդվածով նրա դեմ հարուցված քրեական գործն էր:
Եվ, ահա, այդ ձայնագրության հանրայնացումից հետո դատական համակարգում անհանգստացած են, քանի որ շատ դատավորներ տարբեր հարցերով գնացել են ԲԴԽ ու զրույցներ են ունեցել Ջհանգիրյանի հետ, հիմա հիշել են եւ սկսել մտահոգվել. բա որ մի օր էլ իրե՞նց զրույցները հրապարակվեն: Հավելենք նաեւ, որ, դատական համակարգում տարածված խոսակցությունների համաձայն, Գագիկ Ջհագիրյանը հրաժարական է տվել, քանի որ հիմնական՝ մոտ 2.5 ժամ տեւած զրույցի ձայնագրության մեջ նա վիրավորական արտահայտություններ է հնչեցրել անձամբ Նիկոլ Փաշինյանի հասցեին, որը տեղ է հասել»:

YEREVAN. – Zhoghovurd newspaper of Armenia writes: According to Zhoghovurd daily’s information, the judicial system is worried about the controversial Ruben Vardazaryan-Gagik Jhangiryan [audio] recording. As it is known, the controversial recording of the now former chairmen of the SJC [(Supreme Judicial Council)], which revealed how charges are brought and cases—investigated in our country, was publicized on June 20.
After publicizing the recording, Vardazaryan clarified that he was offered [by Jhangiryan] to submit a resignation from the position of chairman of the SJC. According to him, he was given time until March 1, 2021. Vardazaryan's powers [in the aforesaid capacity] were officially suspended on April 15 last year; the reason was the criminal case initiated against him under the [Criminal Code] article on obstruction of justice.
And, here, after the publicizing of that recording, the judicial system [of Armenia] is worried, as many judges went to the SJC with various matters and had conversations with Jhangiryan, now they remembered [that] and started to worry: what if one day their conversations will be publicized [as well]?
Let us also add that, according to the talks spread in the judicial system, Gagik Jhagiryan resigned [from the position of SJC acting chair], as in the [aforesaid] recording of the main conversation—which lasted for about 2.5 hours—he made insulting remarks addressed to [PM] Nikol Pashinyan personally, which has reached [Pashinyan].