Կառավարությունն իր այսօրվա՝ հուլիսի 14-ի նիստում որոշում է կայացրել եւ գումար է հատկացրել Շիրակի մարզի Երերույքի տաճար տանող և  Իսահակյան-Գյումրի  հանրապետական նշանակության ճանապարհների նորոգման համար։
Մասնավորապես, 1 մլրդ 997 մլն 335 հազար դրամ գումար նախատեսվել է Հ-75, Մ-9-Իսահակյան-Գյումրի-Մ-7 հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի կմ23+250 - կմ37+500 և կմ45+300 - կմ60+200 հատվածների հիմնանորոգման համար։ Շինարարությունը իրականացնելու է «Եվրոասֆալտ» ՓԲԸ -ն։
Հ-93, /Հ-75/ - Երերույքի տաճար հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի կմ 0+000-կմ 2+700 հատվածի հիմնանորոգոման նպատակին նախատեսվել է 300 մլն 264 հազար դրամ։ Շինարարությունն իրականացնելու է «Մերձմոսկովյան» ԲԲԸ-ն։

В Ширакской области отремонтируют дорогу, ведущую к храму Ереруйк.
Правительство Армении на заседании 14 июля приняло решение о выделении средств на ремонт дороги, ведущей к храму Ереруйк, и трассы Исаакян – Гюмри республиканского значения.
В частности, сумма в 1 млрд. 997 млн. 335 тыс. драмов предусмотрена на ремонт участков км23+250 – км37+500 и км45+300 – км60+200 автодороги Н-75, М-9-Исаакян-Гюмри-М-7 республиканского значения. Строительство осуществит ЗАО «Евроасфальт».
На ремонт участка км0+000-км2+700 автодороги, ведущей к храму Ереруйк, предусмотрены 300 млн. 264 тыс. драмов. Строительство осуществит компания «Мерцмосковян».