Ֆրանսիայի հրապարակում մեկնարկել է «Դիմադրություն» շարժման հանրահավաքը, որին կհաջորդի երթը Երեւանի կենտրոնական փողոցներով:
Ենթադրվում է, որ ընդդիմադիրների ելույթների օրակարգում լինելու են սահմանային վերջին լարվածությունը, մասնավորապես, Վայոց ձորի սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմի կրակոցները, մեկ ամիս առաջ Խաչիկ գյուղի բնակչի առեւանգումը, որին պատկան մարմինները անդրադարձան միայն  նախօրեին, երբ մամուլը գրեց այդ մասին:
Անցնող շաբաթվա օրակարգային հարցերից էր նաեւ Փաշինյան-Էրդողան առաջին հեռախոսազրույցը:
Ենթադրվում է, որ ընդդիմադիրները կմեկնաբանեն նաեւ «Քաղաքացիական պայմանագրի» որոշմանը՝ չդիմել Սահմանադրական դատարան՝ ընդդիմադիր պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցով:

На площади Франции в Ереване 15 июня начался митинг, за которым последует шествие по центральным улицам столицы.
Предполагается, что в повестке выступлений оппозиционеров будет последняя приграничная напряженность, в частности, обстрел азербайджанской стороной приграничных сел Вайоцдзорской области, похищение жителя села Хачик месячной давности, к которому компетентные органы обратились только вчера, когда об этом написала пресса.
Среди вопросов повестки прошедшей недели также первый телефонный разговор Пашинян-Эрдоган.
Предполагается, что оппозиционеры также прокомментируют решение партии «Гражданский договор» не обращаться в Конституционный суд по вопросу о лишении оппозиционных депутатов мандатов.