Օգոստոսի 1-ին ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված սադրանքի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Ալբերտ Վլադիկի Բախշիյանը։
Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ վիրավոր զինծառայողի վիճակը գնահատվում է բավարար:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 09:00-ից սկսած, Արցախի Հանրապետության հյուսիսային եւ հյուսիս-արեւմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով: Հայկական կողմից կորուստներ չկան: Կատարվածի մասին հանգամանալից տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Արցախի տեղեկատվական շտաբը տեղեկացրել է, որ օգոստոսի 1-ի՝ ժամը 22։00-ի դրությամբ, իրավիճակը հարաբերական կայուն է և գտնվում է ՊԲ լիարժեք վերահսկողության տակ։

As a result of provocations by Azerbaijani units, Albert Bakhshyan, a serviceman of the Artsakh Defense Army, was wounded on Monday.
According to the Artsakh defense ministry, the condition of the wounded soldier is assessed as satisfactory.
On August 1, starting at 09:00, in a number of sections of the northern and northwestern border zone of Artsakh, Azerbaijani units launched a provocation, attempting to cross the line of contact, which were suppressed by the Defense Army. There are no losses from the Armenian side. The situation remains tense. Detailed information about the incident was provided to the command of the Russian peacekeeping forces.