Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունը ժամանակավոր քվոտաներ է սահմանել հանքային պարարտանյութերի արտադրության համար անհրաժեշտ ծծմբի արտահանման համար: Այս մասին հաղորդագրությունը տեղադրվել է կառավարության պաշտոնական կայքում:
«Քվոտան կկազմի 1,1 մլն տոննա։ Արդյունաբերության եւ առեւտրի նախարարությանը հանձնարարվել է հաստատել ոչ սակագնային քվոտայի ծավալի հաշվարկման կարգը, ինչպես նաև ծծմբի մատակարարման եւ գնման 2022 թվականի ծրագիրը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ ծծմբի արտահանման սահմանափակումները կգործեն 2022 թվականի օգոստոսի 10-ից մինչեւ դեկտեմբերի 31-ը։
Կառավարությունը հավելել է, որ որոշումը կօգնի հանքային պարարտանյութ արտադրողներին կօգնի ներքին շուկայի համար անհրաժեշտ քանակությամբ հումք ապահովել։

The Russian government has established temporary quotas for the export of sulfur, which is necessary for the production of mineral fertilizers, the website of the Cabinet reported on Sunday.
"The quota will amount to 1.1 million tons. The Ministry of Industry and Trade has been instructed to approve the procedure for calculating the volume of the non-tariff quota (together with the Ministry of Energy), as well as the sulfur supply and purchase plan for 2022," said in a statement.
It is noted that the restrictions on the export of sulfur will be in force from August 10 to December 31, 2022.
The government added that the decision will help to provide mineral fertilizer producers with raw materials in the amount needed for the domestic market.