Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, ըստ որի` ԱՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ չի համապատասխանում իրականությանը:
NEWS.am-ը ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրությունից տեղեկանում է, որ օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը եւ առավոտյան 09:00-ի դրությամբ էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։ Չնայած հարաբերական կայունությանը' լարվածությունը պահպանվում է։
Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կրկին խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ միասին շարունակում են աշխատանքներ իրականացվել իրավիճակի հետագա կայունացման ուղղությամբ։

Заявление министерства обороны Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны Арцаха якобы нарушили режим прекращения огня, не соответствует действительности.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах, в ночь на 8 августа и по положению на 9 часов утра, существенных инцидентов не зарегистрировано. Несмотря на относительную стабильность, напряженность сохраняется.
На некоторых направлениях азербайджанские ВС вновь нарушили режим прекращения огня, применив стрелковое оружие различного калибра.
Вместе с российским миротворческим контингентом продолжаются работы по дальнейшей стабилизации ситуации.