Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, ըստ որի` ԱՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ չի համապատասխանում իրականությանը:
NEWS.am-ը ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրությունից տեղեկանում է, որ օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը եւ առավոտյան 09:00-ի դրությամբ էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։ Չնայած հարաբերական կայունությանը' լարվածությունը պահպանվում է։
Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կրկին խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ միասին շարունակում են աշխատանքներ իրականացվել իրավիճակի հետագա կայունացման ուղղությամբ։

The statement issued by the Ministry of Defense (MOD) of Azerbaijan, according to which the units of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army have violated the ceasefire, does not correspond to reality.
Armenian News-NEWS.am has learned from the press service of Artsakh MOD that no significant incidents were recorded on the night of August 7-8 and as of 9am on Monday.
Despite the relative stability, however, the tension persists.
The Azerbaijani armed forces have again violated the ceasefire in some directions—and by using firearms of various calibers.
Together with the Russian peacekeeping contingent, work is continuing toward further stabilization of the situation.