Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Քննարկվել են իրավիճակի զարգացումը Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ, ինչպես նաեւ հայ-ադրբեջանական սահմանին անվտանգության ապահովման հարցեր։ Այս համատեքստում հաստատվել է Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների՝ 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի, հունվարի 11-ի եւ 2021 թ. նոյեմբերի 26-ի պայմանավորվածությունների բոլոր դրույթների կատարման կարեւորությունը»,- ասված է հայտարարության մեջ։

At the initiative of the Armenian side, Vladimir Putin had a telephone conversation with Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan, the Kremlin press service reported.
"They discussed the development of the situation around Nagorno-Karabakh, as well as issues of security on the Armenian-Azerbaijani border. In this context, the importance of implementing all provisions of the agreements of the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan dated November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021 was confirmed," the Kremlin said in a statement.