«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում նորածինը ոչ թե մահացել է ծնվելուց հետո, այլ մահացած է ծնվել։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեցին «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ից՝ մեկնաբանելով օգոստոսի 10-ին կենտրոնում գրանցված նորածնի մահվան դեպքը։
«Կինը հղիության ընթացքում ունեցել է որոշակի խնդիրներ, գանգատներ եւ պաթոլոգիայի բաժանմունքում բուժում է ստացել։ Այդ առավոտյան կինը դիմել է ծննդատուն` ասելով, որ պտղի խաղը գրեթե չի զգում։ Արվել է կեսարյան հատում,  սակայն նորածինը մահացած է ծնվել»,- նշեցին հիվանդանոցից։
Հիշեցնենք, որ Նոր Նորքի բաժին օգոստոսի 10-ին, դիմել է Կոտայքի մարզի գյուղերից մեկի բնակիչ, 52-ամյա Սահակ Ս.-ն և հայտնել, որ նույն օրը «Սուրբ  Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում սպանել են իր թոռանը:
Սահակ Ս.-ն արդեն տեղում ոստիկաններին և քննիչներին հայտնել է, որ նշված բժշկական կենտրոնի ծննդատանը բժիշկների կողմից իրենց մասնագիտական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու հետևանքով  26-ամյա իր դստեր՝ Փ.Շ.-ի նորածին տղա երեխան մահացել է:
Ոստիկանության լրատվական բաժնից մեզ հետ զրույցում հայտնեցին, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Ընթանում է նախաքննություն։

The newborn at the Surb Grigor Lusavorich (Saint Gregory the Illuminator) Medical Center did not die after birth, but was stillborn. This was told to Armenian News-NEWS.am by the aforesaid hospital in Yerevan—and commenting on the death of a newborn there on Wednesday.
"The woman had some problems, complaints during her pregnancy, and was treated at the pathology department. In the morning, the woman turned to the maternity ward, saying that she could hardly feel the movement of the fetus. A caesarean section was performed, but the newborn was stillborn," the aforementioned medical center said.
And the media department of the Police informed us that a forensic medical examination was ordered and an investigation is underway into this incident.
As reported earlier, Sahak S., 52, a resident of a Kotayk Province village, went to a Yerevan Police department Wednesday, and reported that on the same day his newborn grandson was killed at the Surb Grigor Lusavorich (Saint Gregory the Illuminator) Medical Center.
The man informed the police and investigators that the newborn boy of his 26-year-old daughter had died at the maternity ward of the aforesaid hospital—and as a result of the doctors' improper performance of their professional duties.