«Սուրմալու»  առեւտրի կենտրոնում պայթյունի հետեւանքով տուժած քաղաքացիների թիվը հասել է 30-ի: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց ԱԻՆ մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը:
Նա նշեց, որ այս պահին պայթյունի վայրչում իրականացվում են հրդեհաշիջման եւ  որոնողական աշխատանքներ, չի բացառվում, որ փլատակների տակ տուժածներ լինեն:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ին, ժամը 13։23-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն։ Ըստ նախնական տվյալների՝  տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ․ կա մեկ զոհ, վիարվորներ։ Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոցներ։

As a result of the explosion in the Surmalu shopping center, the number of injured citizens reached 30 people, the press secretary of the Ministry of Emergency Situations Hayk Kostanyan noted.
According to him, at the moment, fire and search operations are underway at the site of the explosion, it is possible that there may be victims under the rubble.
According to preliminary data, a fire broke out and a blast occurred at the explosives warehouse. A three-story warehouse building collapsed. At the moment, a large number of rescuers are working at the site.