ԱԻ նախարարության և ոստիկանության կինոլոգիական ու սակրավորական խմբերի կողմից Երևանի մետրոպոլիտենի 10 կայարանում, զինվորական և քաղաքացիական բոլոր կարևորագույն օբյեկտներում, առևտրի բոլոր կենտրոններում, կենդանաբանական այգում, Բաղրամյան 19 հասցեում, Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում տեղազննման աշխատանքների արդյունքում պայթուցիկ սարքավորումներ չեն հայտնաբերվել․ մետրոպոլիտենի բնականոն աշխատանքը վերականգնվել է։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ օգոստոսի 14-ին, ժամը 16։46-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հերթական անգամ տեղեկություն է ստացվել, որ մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում, զինվորական և քաղաքացիական բոլոր կարևորագույն օբյեկտներում, առևտրի բոլոր կենտրոններում, կենդանաբանական այգում, Բաղրամյան 19 հասցեում, Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում պայթուցիկ սարքեր են տեղադրված։

As a result of the site inspections by the canine and mining teams of the Ministry of Emergency Situations and the Police of Armenia, no explosive devices were found in all 10 stations of the Yerevan subway, in all important military and civilian facilities, in all trade centers, at the zoo, at 19 Marshal Baghramyan Avenue, an in Saint Gregory the Illuminator Cathedral, and therefore the normal operation of the Yerevan subway has been restored.
Earlier, we reported that at 4:46pm on Sunday, the National Center for Crisis Management had received information that explosive devices were planted in the aforesaid places.