Փորձագետները նկարագրել են Apple-ի նոր սմարթֆոնի հզորությունը, հայտնում է DigiTimes-ը։ Լրագրողները վկայակոչել են TSMC-ի թոփ-մենեջերների հայտարարությունը։
Թայվանական կորպորացիան պրոցեսորներ է արտադրում եւ Apple-ի գլխավոր գործընկերներից մեկն է։ Ընկերության ներկայացուցիչների խոսքով՝ երեք նանոմետրանոց տեխպրոցեսի տեխնոլոգիայի հիման վրա կառուցված սմարթֆոնների չիպերը մոտ ապագայում զանգվածային արտադրության մեջ կմտնեն։
Ընկերության ինժեներները նշել են, որ նոր TSMC պրոցեսորն ամենահզորը կլինի շուկայում, սակայն չիպը սմարթֆոն արտադրողներին չի առաջարկվի մինչեւ 2023-ի երկրորդ կեսը։ Այս կապակցությամբ պարբերականի փորձագետները կանխատեսել են, որ iPhone 15 Pro-ն համալրված կլինի այդպիսի պրոցեսորով։ Հեղինակները նաեւ նշել են, որ Apple-ի ֆլագմանային հեռախոսն ամենահզոր սմարթֆոնը կլինի շուկայում:
Լրագրողները նշել են, որ 2023-ի Android ֆլագմանները կհամալրվեն Qualcomm-ի Snapdragon 8 Gen 2 պրոցեսորով, որը կշարունակի ստեղծվել չորս նանոմետրանոց տեխպրոցեսի միջոցով։ Իր հերթին, նոր երեք նանոմետրանոց կիսահաղորդիչները սմարթֆոնների վրա կհայտնվեն միայն 2024-ին։

Специалисты описали мощность нового смартфона Apple, сообщает издание DigiTimes. Журналисты сослались на заявление топ-менеджеров компании TSMC. Тайваньская корпорация производит процессоры и является одним из основных партнеров Apple. По словам представителей фирмы, в ближайшее время чипы для смартфонов, построенные на базе трехнанометрового техпроцесса, поступят в серийное производство.
Инженеры компании отметили, что новый процессор TSMC окажется самым мощным на рынке, однако чип предложат производителям смартфонов не раньше второй половины 2023 года. В этой связи специалисты издания предсказали, что подобным процессором оснастят iPhone 15 Pro. Также авторы назвали флагманский телефон Apple потенциально самым мощным смартфоном на рынке.
Журналисты отметили, что Android-флагманы 2023 года оснастят процессором Snapdragon 8 Gen 2 от Qualcomm, который по-прежнему будут создавать по четырехнанометровому техпроцессу. В свою очередь новые трехнанометровые полупроводники появятся на смартфонах лишь в 2024 году.