Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից վերահսկվող լրատվամիջոցները հայտնում են, որ այսօր Բաքուն հինգ գերիների կփոխանցի Երեւանին։
«Ղեկավարվելով հումանիզմի սկզբունքներով՝ Ադրբեջանն այսօր եւս հինգ հայ զինծառայողի կփոխանցի Հայաստանին։ Զինծառայողների փոխանցման ընթացակարգը տեղի կունենա Հայաստանի հետ սահմանային գոտիներից մեկում։
«Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 30-ին Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ տեղի է ունեցել նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը։ Հանդիպման արդյունքներից մեկը հայ զինծառայողներին վերադարձնելու մասին պայմանավորվածությունն է։ Այսպիսով, Ադրբեջանը հերթական անգամ ցույց տվեց, որ աջակցում է հումանիտար օրակարգին»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Azerbaijani government-controlled media outlets report that Baku will hand five prisoners to Yerevan today.
Guided by the principles of humanism, Azerbaijan will hand over five more Armenian servicemen to Armenia today. The transfer will take place in one of the areas bordering Armenia.
President Ilham Aliyev had a meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on August 30, mediated by European Council President Charles Michel. One of the results of the meeting was an agreement on the transfer of Armenian military servicemen. By doing so, Azerbaijan once again demonstrated that it supports the humanitarian agenda," the report says.