Apple-ի համահիմնադիր Սթիվ Ջոբսի դուստր Եվա Ջոբսը ծաղրել է նոր iPhone 14-ը։
24-ամյա Ջոբսը Instagram-ում տեղադրել է մեմ, որտեղ կատակել է, որ iPhone 14-ը շատ նման է սմարթֆոնի նախորդ մոդելին:
«Ես թարմացնում եմ iPhone 13-ից անցնելով iPhone 14-ի այսօրվա Apple-ի թողարկումից հետո»,- ասվում է հանրաճանաչ մեմում, որտեղ տղամարդու ձեռքին նույն իր հագած վերնաշապիկից է:
Եվան Apple-ի համահիմնադրի չորս երեխաներից ամենակրտսերն է: Նա փորձառու ձիավարժ է եւ ավարտել է Սթենֆորդի համալսարանը:
Սթիվ Ջոբսի կենսագրության մեջ Ուոլթեր Այզեքսոնը նրան նկարագրել է որպես «ուժեղ կամքի տեր, զվարճալի ճայթուկ»։ Նա գրել է, որ Սթիվ Ջոբսն ասել է, որ կարող է պատկերացնել, թե ինչպես մի օր դուստրը կգլխավորի Apple-ը կամ նույնիսկ կդառնա ԱՄՆ նախագահ։
iPhone 14 շարքը ներառում է iPhone 14-ը, iPhone 14 Plus-ը, iPhone 14 Pro-ն եւ iPhone 14 Pro Max-ը: Շարքն արտաքին տեսքով շատ նման է նախորդ մոդելին, բայց ունի մի քանի նոր ծրագրային առանձնահատկություններ, ներառյալ բարելավված տեսախցիկներ եւ ավելի արագ ներքին չիպ:

Ева Джобс, дочь соучредителя Apple Стива Джобса, высмеяла новую модель iPhone 14.
24-летняя Джобс опубликовал в Instagram мем, в котором пошутила, что iPhone 14 очень похож на предыдущую модель смартфона.
«Я обновляюсь с iPhone 13 до iPhone 14 после сегодняшней презентации Apple», — гласит популярный мем, на котоой изображен  мужчина, который держит рубашку, идентичную той, что на нем.
Джобс — младшая из четырех детей соучредителя Apple. Она опытная наездница и выпускница Стэнфордского университета.
В биографии Стива Джобса Уолтер Айзексон описал ее как «волевую, забавную петарду». Он написал, что Стив Джобс сказал, что может представить, как однажды она возглавит Apple или даже станет президентом Соединенных Штатов.
Серия iPhone 14 включает iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max. Серия внешне очень похожа на предыдущую модель, но имеет несколько новых программных функций, в том числе улучшенные камеры и более быстрый внутренний чип.