ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ճանապարհեց ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Ազգային ժողովից, որը նաեւ լուսանկարներ է հրապարակել:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ ԱՄՆ  Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին Հայաստան է այցելել սեպտեմբերի 17-ին, նա հանդիպել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին, պաշտպանության նախարար Սուերն Պապիկյանին, և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների, քաղհասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Փելոսին այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում, ելույթ ունեցել «Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում», Նա Ալեն ՍԻմոնյանի հետ հանդես է եկել մամուլի ասուլիսով:
Պատվիրակության կազմում էին ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ և կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն և Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն և Ջեքի Սփիերը։

The speaker of the National Assembly (NA) of Armenia, Alen Simonyan, saw off Nancy Pelosi, Speaker of the House of Representatives of the US Congress, Monday morning. Armenian News-NEWS.am has learns about this from the NA, which posted some respective photos as well.
Earlier, Armenian News-NEWS.am reported that Pelosi arrived in Armenia on the evening of September 17. She met with Prime Minister Nikol Pashinyan, NA speaker Alen Simonyan, Minister of Defense Suren Papikyan, several other high-ranking officials, and representatives of civil society.
Also, Pelosi visited the Armenian Genocide Memorial, delivered remarks at the Cafesjian Center for the Arts, and held a joint news conference with Alen Simonyan.
The Pelosi-led US delegation included Frank Pallone, Chairman of the Energy and Commerce Committee of the US House of Representatives, and House members Anna Eshoo and Jackie Spear.