Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում` ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանի շրջանակում, հանդիպում է ունեցել Լյուքսեմբուրգի վարչապետ Քսավյե Բեթթելի հետ, NEWS.am-ին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Զրուցակիցները քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկված լայնածավալ ագրեսիայի ու դրա հետևանքների վերաբերյալ: Կառավարության ղեկավարը կարևորել է ադրբեջանական գործողությունների դատապարտման, ՀՀ սուվերեն տարածքից ադրբեջանական ստորաբաժանումների անհապաղ դուրսբերման ուղղությամբ միջազգային հանրության համարժեք արձագանքի կարևորությունը:
Լյուքսեմբուրգի վարչապետը նշել է, որ ուշադրությամբ հետևում են հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցող գործողություններին և կարևորել տարածաշրջանային խնդիրների` բանակցային եղանակով կարգավորումը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև հայ-լյուքսեմբուրգյան հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Luxembourg Prime Minister Xavier Bettel on the sidelines of the 77th session of the UN General Assembly in New York, the government press service informed NEWS.am.
The two officials discussed various issues of mutual interest.
The Prime Minister, in particular, presented the details of Azerbaijan's large-scale military aggression against Armenia's sovereign territory, as well as its consequences. The Head of the Government stressed the importance of an adequate response of the international community, calling to condemn the actions of Azerbaijan. He also pointed to the need for the immediate withdrawal of Azerbaijani units from the sovereign territory of Armenia.
The Prime Minister of Luxembourg, in his turn, said that they are closely watching the developments on the Armenian-Azerbaijani border and stressed the importance of solving regional problems through negotiations.