Այսօր տեղական ինքնակառավարման մարմինների համամասնական ընտրակարգով հերթական ընտրություններն անցկացվեցին Արագածոտնի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի, Վայոց ձորի և Տավուշի մարզերի 17 համայնքում, իսկ Արագածոտնի մարզի Ալագյազ համայնքում անցկացվեց մեծամասնական ընտրակարգով հերթական ընտրություններ: Նշված համայնքում ընտրել են համայնքի ղեկավարի և ավագանու անդամների: Այս մասին հայտնում են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից:
Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններն անցկացնելու համար կազմավորվել էր ընդհանուր թվով 314 տեղամասեր:
Առավոտյան՝ ժամը 8.00-ին, ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով բացվել են ընտրությունների համար ձևավորված բոլոր 314 ընտրական տեղամասերը և ընդունել առաջին ընտրողներին: ՏԻՄ ընտրությունների ժամանակ ընտրողների էլեկտրոնային գրանցման նպատակով օգտագործվում է 497 տեխնիկական սարքավորում: Երեկոյան 20։00-ին ընտրատեղամասերը փակվել են։
Ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու համար հավատարմագրվել էր 4 տեղական հասարակական կազմակերպություններ (դիտոդների ընդհանուր թիվը 210): Ընտրությունների և քվեարկության վերաբերյալ լուսաբանում իրականացնելու համար հավատարմագրվել էր 17 զանգվածային լրատվության միջոցների ընդհանուր թվով 182 ներկայացուցիչներ:

Сегодня состоялись очередные выборы в органы местного самоуправления в 17 общинах Арагацотнской, Гегаркуникской, Лорийской, Котайкской, Ширакской, Сюникской, Вайоцдзорской и Тавушской областей, а также в общине Алагяз Арагацотнской области. В указанной общине избирались глава общины и члены совета старейшин. Об этом сообщает Центральная избирательная комиссия.
Всего для проведения выборов в органы местного самоуправления было открыто 314 участков.
Утром, в 08:00, все 314 избирательных участков были открыты в порядке, установленном Избирательным кодексом РА, и приняли первых избирателей. Во время выборов в органы местного самоуправления для электронной регистрации избирателей использовалось 497 технических устройств. Избирательные участки были закрыты в 20:00 вечера.
Для проведения миссии по наблюдению за выборами были аккредитованы 4 местные общественные организации (всего 210). Всего для освещения выборов и голосования было аккредитовано 182 представителя 17 средств массовой информации.