Սեպտեմբերի 26-ի ժամը 22:00-ի դրությամբ իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է, իրադրության փոփոխություն չի արձանագրվել: Այս մասին տեղեկացնում է Պաշտպանության նախարարության խոսնակ։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի զինուժի լայնածավալ հարձակման հետևանքով հայկական կողմն ունի 207 զոհ և անհետ կորած, 293 վիրավոր, 20 գերեվարված զինծառայող։ Վիրավորներից յոթը քաղաքացիական անձինք են։ Զոհվել է նաև քաղաքացիական երեք անձ, քաղաքացիական երկու անձի գտնվելու վայրը անհայտ է: Հարձակման հետևանքով վնասվել է 192 տուն, դրանցից 60-ն ամբողջությամբ են ավերվել։

The situation on the Armenian-Azerbaijani border is relatively stable as of 10:00 p.m. on Monday. No changes in the situation have been recorded.  This was reported by the press service of the Armenian Defense Ministry.
On September 13 as a result of large-scale aggression of Azerbaijan 207 people were killed and went missing, 293 people were wounded and 20 servicemen were taken prisoner. Seven of those wounded were civilians. Three civilians were also killed and the whereabouts of two civilians are unknown. As a result of the attack 192 houses were damaged, 60 of them were completely destroyed.