2022 թվականի սեպտեմբերի 25-ին կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի կամ տեղամասում քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու մասին դիմումներ համապատասխան ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով կարող էին ներկայացվել մինչև սեպտեմբերի 27-ը` ժամը 11.00-ն:
ԿԸՀ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ սահմանված ժամկետում  ընտրական տեղամասում քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի մասին ընդհանուր թվով 19 դիմումներ են  ստացվել  թվով 2 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներում: Նշված դիմումներով պահանջվում է վերահաշվարկ իրականացնել 19 տեղամասերում:
Թիվ 24 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովում ստացվել է  1 դիմում՝ թվով 6 տեղամասերում քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու մասին:
Նշված հանձնաժողովներում վերահաշվարկների աշխատանքները բոլոր ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներում կմեկնարկեն այսօր՝ 2022 թվականի սեպտեմբերի 27-ին, ժամը 14:00-ից:

Заявления о пересчете результатов голосования на выборах в органы местного самоуправления, состоявшихся 25 сентября 2022 года, или о признании недействительными результатов голосования на участках можно подать в соответствующую окружную избирательную комиссию до 11:00 часов 27 сентября.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе ЦИК РА, в указанный период в 2 окружные избирательные комиссии поступило 19 заявлений о пересчете результатов голосования на избирательном участке. По этим заявлениям требуется пересчет голосов на 19 избирательных участках.
В окружную избирательную комиссию № 24 поступило 1 заявление о признании недействительными результатов голосования на 6 избирательных участках.
Работа по пересчету во всех окружных избирательных комиссиях начнется с 14:00 часов 27 сентября 2022 года.