Նիկոլին սարսափեցնում է մասնակի իշխանափոխության սցենարը: Այդ մասին ֆեյսբուքյան գրառում է արել «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը:
«Ամբողջական իշխանափոխության հեռանկարից առավել Նիկոլին սարսափեցնում է մասնակի իշխանափոխության (երբ ՔՊ-ն խորհրդարանով կընտրի նոր վարչապետ) սցենարը»,- գրել է Խամոյանը։
Հիշեցնենք, որ վերջին մամուլի ասուլիսի ընթացքում երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, անդրադառնալով իշխանափոխությանը, նշել է, որ այնն իմպերատիվ պահանջ է. «Դա խորհրդարանական երկրում կարող է լինել ամբողջական եւ մասնակի։ Օրինակ, եթե խորհրդարանը մեկ այլ վարչապետ է ընտրում, իրականում, դա մասնակի իշխանափոխություն է, քանի որ վերհսկիչ փաթեթը մնում է քաղաքական այդ թիմի մոտ։ Մենք չենք կարող բուժվել այն միջավայրում, որը մեզ հիվանդացրել է, այդ միջավայրը մենք պետք է փոխենք»:

Никола ужасает сценарий частичной смены власти. Об этом на своей странице в Facebook написала депутат от парламентской фракции «Армения» Агнесса Хамоян.
«Сценарий частичной смены власти (когда ГД через парламент изберет нового премьер-министра) пугает Никола больше, чем перспектива полной смены власти», — написала Хамоян.
По мнению второго президента РА, смена власти является императивным требованием.
«В парламентской стране она может быть полной или частичной. Например, если парламент избирает другого премьер-министра, то на самом деле это частичная смена власти, потому что контрольный пакет остается у данной политической команды. Мы не можем вылечиться в той среде, которая сделала нас больными. Мы должны изменить эту среду», - заключил Роберт Кочарян.