ԱՄՆ Մինեսոտա նահանգից այգեպանը մտադիր է Գինեսի համաշխարհային ռեկորդ սահմանել՝ ավելի քան 200 օր ծախսելով հսկայական դդմի աճեցման վրա, գրում է UPI-ն։
Անոկայից Թրեւիս Ջենգերն ասում է, թե դդումը, որն ինքն աճեցրել է մի քանի ամիս, վերցվել է 2021 թվականին Իտալիայում Ստեֆանո Կատրուպիի կողմից աճեցված 2702 ֆունտ կշռող, ներկայիս համաշխարհային ռեկորդ դդմի սերմերից:
Ջենգերն ասել է, որ ինքը կիմանա, թե արդյոք իր դդումը ռեկորդակիր է, երբ այն պաշտոնապես կշռվի հոկտեմբերի 10-ին Կալիֆոռնիայում դդումների աշխարհի Safeway առաջնությունում: Նրա աճեցրած դդումը հաղթող է ճանաչվել 2020 թվականին։

Садовод из американского штата Миннесота стремится установить мировой рекорд Гиннесса, потратив более 200 дней на выращивание огромной тыквы, пишет UPI.
Трэвис Дженгер из Аноки сказал, что тыква, которую он выращивает уже несколько месяцев, была взята из семечка нынешнего мирового рекорда - тыквы весом 2 702 фунта, выращенной Стефано Катрупи в Италии в 2021 году.
Дженгер сказал, что узнает, стала ли его тыква рекордсменом, когда ее официально взвесят 10 октября на чемпионате мира по взвешиванию тыкв Safeway в Калифорнии. Мировой рекордный джек-о'-лантерн был вырезан из выращенной им тыквы, которая победила на конкурсе в 2020 году.