Տարեցների միջազգային օրվա առիթով Գյումրի համայնքի ղեկավար Վարդգես Սամսոնյանն այցելել է 102-ամյա Ասանեթ Շահումյանին, 101-ամյա Վարդ Ղարիբյանին և 100-ամյա Մարգարիտ Զաքեյանին: Այս մասին հայտնում են Գյումրու համայնքապետարանից:
Համայնքի ղեկավարը շնորհավորել է տատիկներին տարեցների միջազգային օրվա առիթով, ապա զրուցել նրանց հետ, հետաքրարվել նրանց արմատների, կյանքի ճանապարհի և մի շարք այլ հարցերի շուրջ: Առողջություն մաղթելով տատիկներին՝ Վարդգես Սամսոնյանը հույս է հայտնել, որ հաջորդ տարի ևս հնարավորություն կունենա այցելելու և զրուցելու նրանց հետ:

По случаю Международного дня пожилых людей мэр Гюмри Вардгес Самсонян посетил 102-летнюю Асанет Шаумян, 101-летнюю Вард Гарибян и 100-летнюю Маргарит Закеян. Об этом говорится в сообщении, распространенном администрацией города Гюмри.
«Глава общины поздравил бабушек с Международным днем пожилых людей, затем пообщался с ними, поговорил об их корнях, жизненном пути и многом другом. Пожелав здоровья женщинам, Самсонян выразил надежду на то, что и в будущем году у него будет возможность посетить и пообщаться с ними», - говорится в сообщении.