Հոկտեմբերի 4-5-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հրավերով աշխատանքային այցով Հայաստանում կգտնվի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մարիանո Գրոսին:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հոկտեմբերի 4-ին Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենին կընդունի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
Այցի շրջանակներում գլխավոր տնօրեն Գրոսիին կընդունեն ՀՀ նախագահը, ՀՀ վարչապետը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, Առողջապահության նախարարները։
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը կայցելի նաև Հայկական ատոմային էլեկտրակայան, Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոն, ինչպես նաև դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ ուսանողների համար։

YEREVAN. – Director General Rafael Mariano Grossi of the International Atomic Energy Agency (IAEA) will pay a working visit to Armenia on Tuesday and Wednesday, upon the invitation of Foreign Minister Ararat Mirzoyan.
On Tuesday, the IAEA Director General will be received by FM Mirzoyan, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informs Armenian News0NEWS.am.
During his visit to Armenia, Grossi will be received also by the President, the Prime Minister, the Minister of Territorial Administration and Infrastructure, and the Minister of Health.
Also, the IAEA Director General will visit the Armenian Nuclear Power Plant as well as the National Center of Oncology after Fanarjyan, and deliver a lecture at Yerevan State University.