Հոկտեմբերի 4-5-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հրավերով աշխատանքային այցով Հայաստանում կգտնվի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մարիանո Գրոսին:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հոկտեմբերի 4-ին Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենին կընդունի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
Այցի շրջանակներում գլխավոր տնօրեն Գրոսիին կընդունեն ՀՀ նախագահը, ՀՀ վարչապետը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, Առողջապահության նախարարները։
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը կայցելի նաև Հայկական ատոմային էլեկտրակայան, Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոն, ինչպես նաև դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ ուսանողների համար։

По приглашению министра иностранных дел РА Арарата Мирзояна 4-5 октября в Армении с рабочим визитом будет находится генеральный директор Международного агентства по атомной энергии Рафаэль Мариано Гросси. Об этом сообщает пресс-служба МИД.
4 октября генерального директора Международного агентства по атомной энергии примет министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян.
В рамках визита генерального директора Гросси примут президент РА, премьер-министр РА, министр территориального управления и инфраструктур и министр здравоохранения.
Генеральный директор Международного агентства по атомной энергии также посетит Армянскую АЭС, Национальный центр онкологии имени Фанарджяна, а также выступит с лекцией для студентов ЕГУ.