Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների կայքերում առկա հեռախոսահամարներին և մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Արցախի ԱԱԾ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ առաջիկա օրերին չի բացառվում նաև պետական կառույցների կայքերի վրա հաքերային հարձակումները։
ԱՀ ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար:
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին:
Կասկածելի բովանդակությամբ զանգեր ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:

The National Security Service of the Republic of Artsakh informs that Azerbaijani special services are calling the phone numbers listed on the websites of Artsakh state structures and spreading false rumors about the withdrawal of Russian peacekeeping forces from Artsakh in the coming days in order to spread panic among the population.
In the coming days, hacker attacks on the websites of governmental agencies cannot be ruled out, the NSS of Artsakh informed NEWS.am. NSS of Artsakh is taking appropriate steps to prevent possible developments. "We urge not to succumb to fake news and follow only official information.
In case of receiving calls with dubious content, please refer to the official website of the NSC or call the hotline: 047-94-41-26 and 41-26," the statement reads.