Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաեւը հայտարարել է, որ նախատեսում է նախագահական ընտրություններին մասնակցել հասարակական-քաղաքական ուժերի լայն կոալիցիայից, հաղորդում է «Ակորդայի» մամուլի ծառայությունը։
«Նախագահական ընտրությունների հայտարարումից հետո բավական ժամանակ է անցել նախապատրաստվելու համար։ Այսօր մենք տեսնում ենք, որ նախընտրական քարոզարշավը մեծ թափ է հավաքում։ Առաջադրված են թեկնածուներ, ակտիվ են կուսակցություններն ու հասարակական շարժումները։ Տեղի է ունենում ներքաղաքական դաշտի վերածնունդ»,-ասել է Տոկաեւը։
Նրա խոսքով՝ երկիրը մտել է նոր ընտրական փուլ, որը կապահովի բոլոր առանցքային քաղաքական ինստիտուտների վերագործարկումը։

President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev said that he plans to run for president from a broad coalition of socio-political forces, the press service of Akorda.
"After the announcement of the presidential election, enough time has passed for preparation. Today we can see that the election campaign is gaining momentum. Candidates are being nominated; parties and social movements are active. We can see the internal political field is reviving," Tokayev said at a public meeting in Pavlodar Oblast.
The country has entered a new electoral cycle that will restart all key political institutions, he said.