Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է կարիքների գնահատման ԵԱՀԿ առաքելությանը ԵԱՀԿ-ում նախագահող Լեհաստանի ներկայացուցիչ գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկի գլխավորությամբ՝ ամփոփիչ քննարկումների նպատակով:
ԱԳՆ-ից NEWS.am_ին հայտնում են, որ ողջունելով առաքելության անդամներին՝ նախարարի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել առաքելության կողմից ադրբեջանական ագրեսիայից տուժած բոլոր մարզերն այցելելու համար։
Առաքելության անդամները ներկայացրել են իրենց կողմից կատարված աշխատանքները, տեղերում մարզային ղեկավարների և ՀՀ ԶՈՒ կորպուսների հրամանատարների հետ ունեցած հանդիպումները և հարձակման հետևանքով արձանագրված վնասները։
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը կարևորել է ԵԱՀԿ-ի՝ որպես համաեվրոպական անվտանգային կազմակերպության ներգրավումը հակամարտություների կանխարգելման և կարգավորման գործում:

YEREVAN. – Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan of Armenia on Wednesday received the members of the OSCE needs assessment mission led by Colonel Robert Arkadiusz Tkaczyk, a representative of Poland currently chairing the OSCE, to hold concluding discussions.
The deputy FM thanked this mission for visiting all provinces of Armenia affected by the recent Azerbaijani military aggression, the foreign ministry of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
The members of this OSCE mission presented the work they carried out, the meetings they had with the provincial leaders and the commanders of the Armenian Armed Forces corps on locations, and the damages recorded as a result of the aforesaid Azerbaijani attack.
The deputy FM, in turn, highlighted the engagement of the OSCE, as a pan-European security organization, in the prevention and settlement of conflicts.