Նոյեմբերի 2-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԵՄ պատվիրակությանը՝ Վրաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար և Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողության ղեկավար Մարեկ Շիգելին և Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինին:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ պաշտպանության նախարարը բարձր  գնահատելով դիտորդական առաքելության աշխատանքը, վերահաստատել է  առաքելության աշխատանքներին աջակցելու պատրաստակամությունը:
Քննարկվել են դիտորդական առաքելության  գործունեությանը և համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Փաշինյանն ասել է, որ հողերի փոխանակում պետք է անեն, դա այն է, ինչ մենք ենք ուզում. Ոսկեպարցի կին
Մեր եկեղեցուց այն կողմ 100 մետրից ավելի մեզ է մնում, այդտեղ փշալար է քաշվելու...
Անկարայում հանդիպել են Թուրքիայի ԱԳ եւ ԱՄՆ պետքարտուղարության ներկայացուցիչները
Ավելի վաղ, Ջոն Բասը հանդիպել էր Թուրքիայի նախագահի արտաքին քաղաքականության եւ անվտանգության գծով գլխավոր խորհրդական Աքիֆ Չաղաթայի...

YEREVAN. – Minister of Defense Suren Papikyan on Wednesday received a European Union (EU) delegation comprising Marek Szczygiel, head of the EU monitoring capacity mission to Armenia and Head of the EU Monitoring Mission to Georgia, and Ambassador Andrea Wiktorin, Head of the EU Delegation to Armenia.
Lauding the work of the EU monitoring mission, the Minister of Defense reaffirmed his readiness to assist the work of this mission, the Ministry of Defense of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
The interlocutors discussed a number of matters related to the activities of and cooperation with the EU monitoring mission.