Կառավարական առանձնատան մոտ ինքնահրկիզում կատարած 47-ամյա տղամարդը  Ազիզ Ուսոյանն է, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
NEWS.am-ի  թղթակիցը այրվածքաբանության կենտրոնից հայտնում է, որ Ուսոյանը արդեն տեղափոխվել է  հիվանդասենյակ:
Ալիյանի եղբայրը NEWS.am-ի ն պատմել է, որ Ազիզը մեքենա ուներ, որով հավաքում եւ հանձնում էր երկաթյա եւ պլաստմասսե իրեր, սակայն 10 հազար դրամի տուգանքի պատճառով հարկադիրը այսօր մեքենան խլել է տղամարդուց, այն սկզբում տեղափոխել են տուգանային հրապարակ, այնուհետեւ հարկադիր ծառայությանը պատկանող տարածք:
Եղբոր խոսքով` Ազիզը հուսահատված ստեղծված իրավիճակից, դիմել է այս քայլին:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ կառավարական առանձնատան մոտ քաղաքացի է ինքնահրկիզվել, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց:

Установлена личность мужчины, пытавшегося совершить самосожжение возле правительственных дач в Ереване. Это 47-летний Азиз Алиян, его жизни угрозы нет.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в ожоговом центре, мужчина переведен в палату.
Брат мужчины рассказал, что причиной попытки самоубийства стало то, что из-за неуплаченного штрафа в размере 10 тысяч драмов у Азиза Алияна СПИСА отобрала машину, которой он зарабатывал на жизнь.
Ранее сообщалось, что возле правительственных дач мужчина попытался совершить самосожжение. Пострадавший доставлен в больницу. Свои действия мужчина сопровождал криком о том, что «Пашинян разрушил его дом».